Studie proveditelnosti
Studie proveditelnosti je naprosto klíčovým dokumentem, který je zpracováván v prvotní fázi zamýšleného energetického projektu, a který slouží k jeho budoucímu optimálnímu a úspěšnému návrhu.
V rámci studie proveditelnosti je energetický projekt posuzován za celou dobu své předpokládané technické životnosti se zahrnutím předpokládaných vzniklých energetických úspor vznikajících využíváním inovativních energetických technologií, jakou jsou např. fotovoltaické elektrárny, tepelná čerpadla či akumulační zařízení.
V rámci studie proveditelnosti provádíme také optimalizaci provozu tohoto systému z pohledu možného využití konceptu sdílení energie a energetických komunit.Přinosy studie
Komunitní sdílení
Na trhu fungují firmy na bázi velice zjednodušeného návrhu fotovoltaických elektráren bez podrobnější analýzy objektu/budovy, na kterou má být FVE umisťována. Častým cílem těchto firem je umístit co největší počet FV panelů a maximalizovat svůj zisk.
Nevhodně navržený systém se může na první pohled jevit jako ekonomicky rentabilní a téměř ideální, při podrobnější analýze skrze studii proveditelnosti se ale často setkáváme s nereálnými očekáváními nabídek instalací FVE, které po výpočtech vykazují naprosto odlišné hodnoty ukazatelů ekonomické efektivnosti investic (NPV, IRR, doba návratnosti). Fotovoltaické systémy mívají technickou životnost zpravidla kolem 25 let. Po celou dobu by proto měly být správně ekonomicky hodnoceny, včetně zahrnutí všech identifikovaných parametrů.
Cílem námi nabízené energetické studie proveditelnosti je eliminace negativních ekonomických dopadů v budoucnosti, zapříčiněných nevhodně navrženým energetickým systémem na ekonomiku posuzovaného areálu či budovy.